Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir.  Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur.  Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet ya da tır ile nakliye lojistiğine parsiyel nakliyat veya parça eşya nakliyeciliği denir. İLETİŞİM

parsiyel nakliyesi

Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Özel nakliye fiyatlarına oran le daha ekonomik ve daha çok tercih edilen bir nakliye dır. Komple ev eşyası ya da komple ofis eşyası nakliye ihtiyacınız yok ise taşıyacağınız eşya miktarı az ise tercih edebilirsiniz. Komple ev ya da ofis eşyaları arasında 1+1, 1+0, 2+1 ev eşyalar içinde tercihe dilebilecek nakliyelardır. En büyük boy kamyonet ile sevkıyat planlanıyor ise 3+1 ev eşyaları da parsiyel olarak programlanabilinir. Yoğun olarak talep edilen nakliye güzergahlarımız Ege ve Akdeniz bölgeleridir. İstanbul’dan Ege bölgesine ve Akdeniz bölgeleri arası sevkıyatlar organize edilerek haftalık olarak sürdürülmektedir.

Her hafta İstanbul çıkışlı veya dönüşlü olan Akdeniz, Ege bölgelerine parça eşya taşıma taleplerinizde taşıma tarihinden 10 gün evvel aramanız durumunda iskontolu nakliye fiyatları ile taşımaları yürütmekteyiz.

Parsiyel taşımalarda fiyatlandırma taşınacak yükün araçta kapladığı yere göre(hacim) veya ağırlığına göre hesaplanır. Parsiyel nakliyenin önemi ve özelliği ekonomik olmasıdır yani 3 palet için komple konteyner ya da araç kiralamak yerine parça olarak taşınması, nakliye giderini çok düşürür, bu bakımdan parça yükler için önemlidir. Havayolu, karayolu, denizyolu ile tüm dünya ülkelerine parsiyel taşıma yapmak mümkündür. Havayolları küçük ve hızlı gönderiler için pahalı olmasına karşın dünyanın her yerine ulaştırılması mümkündür. Deniz yolları nisbi ucuz olmasına rağmen yol süresi uzun dur ve deniz olmayan bölgelere ulaştırmak çok zaman alır. Karayolları karadan ulaşılan bölgelere ortalama bir fiyatı vardır ve düzenli servisler bulmak mümkündür.

parsiyel taşıma


Bu nakliye sisteminden yararlanmak için bizimle irtibata geçtiğiniz zaman, gideceği adresi eksiksiz olarak bildirmeniz gerekir. O adres üstünde parsiyel nakliye yapan aracımızı tespit ettikten sonra, o güzergah üstünde hangi noktada indirilecekse, ona göre araca yerleştirme işlemi yapmaktayız. Parsiyel Taşımacılık işlemlerinde, en son indirilecek eşyalar, ilk önce yerleştirilir. Bu işlemde, yine eşyanızın hassasiyetleri göz önüne alınmaktadır. Araçlarımız kapalı kasa araçlardır. Süspansiyon sistemleri son modeldir ve eşyaları sarsmadan nakliyektadır. Şoförlerimiz için gereken SRC ve benzeri belgeler tamdır. Bu sebeple trafikte rahat bir biçimde hareket ediyoruz. Tamamen kurumsal bir mantıkla hareket etmekteyiz. Bu sebeple, taşımacılık hizmetimize rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Parsiyel nakliye nedir? Taşımacılık’da bir tırı, bir uçağı ya da komple bir konteyneri tam doldurmayan(kapsamayan) kargoların birleştirilerek aynı vasıta içerisinde taşınması işlemine parsiyel nakliye denir. Parsiyel nakliye da birden fazla müşteri vardır, herbir kargo için CMR ve gümrükleme işlemi yapılır. Kargolar belli depolara ya da taşınacak araçlara toplanır ve nakliyesı sağlanır.

Parsiyel nakliyelarda belli ölçütler kullanılır ve hesap edilir. Bunlar, metreküp bazlı, ağırlık bazlı, veya desi bazlı olarak sayılabilir. Parsiyel nakliyelarda Kargonun eğer hacmi fazla ise hacim üstünden, ağırlık fazla ise ağırlık üstünden çevirme yapılarak hesap edilir.

Parsiyel nakliyatta işler yolunda;
GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN